ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
نوشته شده توسط : الو مشاور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

یکی از دانشگاه های بسیار معتبر کشور که همواره داوطلبان بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهد ، دانشگاه آزاد می باشد که در سال های اخیر رشته های خود را به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می دهد. شرکت در رشته های بدون کنکور فرصت مناسبی است برای داوطلبانی که بنا به هر دلیلی موفق به شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته آن نشده اند ، می باشد تا در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند.

دانشگاه مذکور هر ساله در دو نوبت ، نیمسال اول (مهر) و نیمسال دوم (بهمن ماه) از داوطلبان واجد شرایط به صورت بدون آزمون و صرفا با معیار معدل کتبی ثبت نام به عمل می آورد. ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد تمام مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته فقط به صورت اینترنتی و فقط از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام خواهد شد.

رشته های ارائه شده توسط دانشگاه آزاد ، تمام گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان شامل می شود و داوطلبان می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی در هریک از رشته های ارائه شده ثبت نام کنند. چنانچه سوال و یا ابهامی در این زمینه برای شما مطرح گردید ، می توانید با مشاوران مرکز الو مشاوره تماس حاصل فرمایید. 


 

 


زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد ۹۸ – ۹۹

ثبت نام رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد برای متقاضیانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند نیز امکان پذیر است. رشته های این مقطع تحصیلی به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود. زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته برای مهر ماه ۹۸ از تاریخ ۱۲ بهمن ۹۷ آغاز و تا ۶ شهریور ماه سال جاری نیز ادامه خواهد داشت ، همچنین زمان ثبت نام کارشناسی ناپیوسته از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه آغار و تا ۶ شهریور ۹۸ نیز ادامه دارد.

لازم است گفته شود که ثبت نام فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد می باشد.  داوطلبان می توانند در صورت داشتن شرایط لازم که در ادامه ذکر خواهیم کرد ، اقدامات لازم را انجام دهند.

دارا بودن مدرک فوق دیپلم از شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته بوده و همچنین دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم نظام جدید(۳-۳-۶) هم از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد می باشد.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد
دفترچه راهنماي ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون کنکور نیمسال اول ۹۸ – ۹۹ 
دفترچه راهنماي ثبت نام کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور نیمسال اول ۹۸ – ۹۹ 

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۹۸ – ۹۹

دانشگاه آزاد رشته های مقطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) به صورت بدون کنکور ارائه می دهد که داوطلبان برای برای ثبت نام در رشته های این مقطع الزامی به شرکت در کنکور سراسری نخواهد داشت. ممکن است این سوال برای شما مطرح گردد که چه تفاوت میان رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال داوطلبان باید گفته شود ، داوطلبانی که دیپلم فنی و کاردانش دارند قادر به شرکت در رشته های کاردانی پیوسته بوده و داوطلبانی که دیپلم رشته های نظری را دارند باید در رشته های کاردانی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند.

متقاضیان مقطع کاردانی ناپیوسته می توانند از تاریخ ۲۶ اسفند ۹۷ تا ۶ شهریور سال جاری اقدامات لازم را برای ثبت نام انجام دهند. اما زمان ثبت نام رشته های کاردانی پیوسته هنوز مشخص نشده است. داوطلبانی مجاز به ثبت نام خواهند بود که مدرک دیپلم خود را دریافت نموده باشند.(داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای مقطع کاردانی پیوسته الزامی نیست)

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد
دفترچه راهنماي ثبت نام کاردانی پیوسته بدون کنکور نیمسال اول ۹۸ – ۹۹ 
(در صورت انتشار لینک بالا فعال می گردد)
دفترچه راهنماي ثبت نام کاردانی ناپیوسته بدون کنکور نیمسال اول ۹۸ – ۹۹ 

مراحل ثبت نام بدون کنکور آزاد

بسیاری از داوطلبان با نحوه ثبت نام آشنا نیستند به همین منظوردر ادامه این مقاله مراحل گام به گام را توضیح خواهیم داد.

گام اول: در قدم اول باید وارد سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی azmoon.org شوید.

گام دوم : در این مرحله باید نسبت به خرید سریال اعتباری ثبت نام اقدام کنید.

مهم ترین قدم برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، خرید کارت اعتباری مربوطه می باشد. برای انجام این کار باید مطابق تصویر ، بر روی گزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی ، شماره سریال هنگام خرید کارت اعتباری باید نوع نظام آموزشی (پاره وقت یا تمام وقت) و نوع گروه آزمایشی (علوم انسانی ، علوم تجربی ، علوم ریاضی و فنی ، هنر و زبان های خارجی) را به دقت انتخاب کنید ، زیرا در صورت خرید کارت اعتباری اشتباه ، امکان ویرایش وجود نخواهد داشت.

گام سوم : پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی

برای پرداخت هزینه ثبت نام ، باید مطابق تصویر اقدام کنید. واریز هزینه فقط به صورت اینترنتی انجام می شود. (هزینه ثبت نام مقطع کاردانی ۴۴ هزار تومان و مقطع کارشناسی ۴۶ هزار تومان می باشد)

گام چهارم : اقدامات اصلی ثبت نام

پس از دریافت شناسه پرداخت ۸ رقمی و رمز عبور ۶ رقمی باید مجددا به صفحه اصلی سایت برگردید و بر روی لینک ثبت نام مقطع مورد نظر کلیک کنید.

گام پنجم : اقدام به تکمیل کاربرگ ثبت نام

داوطلب باید در این مرحله اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام ( نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره شناسنامه و کدملی ، کد پیگیری ۱۲ رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان ، کد ۱۳ رقمی مربوط به اتباع غیرایرانی ، معدل کل و کتبی دیپلم و …) تکمیل نماید.

نکته: لازم به ذکر است که برای ثبت نام مقطع کاردانی ناپیوسته بایستی کد ۴ رقمی رایانه ای دیپلم و ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته باید کد دانش آموزی و کد سوابق تحصیلی را داشته باشید.

گام ششم: آپلود عکس داوطلب

در این مرحله داوطلب باید عکس پرسنلی با پشت زمینه سفید عکس که در سال جاری تهیه شده باشد را با فرمت مناسب (jpg) آپلود کنید. (حجم عکس نباید بیشتر از ۱۰۰ کیلوبایت باشد)

گام هفتم: درج کد رشته محل های مورد نظر

برای انجام این کار باید دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را به صورت کامل مطالعه نموده و کد رشته های خود را در فرم انتخاب رشته به ثبت برسانند. برای انجام این کار باید کد را در بخش مربوطه فرم ، بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید تا رشته و دانشگاه مورد نظر شما یافت شود.

منبع : ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

لیست رشته های کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی – ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد ۹۸ – ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ – تعداد و اهمیت انتخاب ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد – سایت دانشگاه آزاد – لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ – ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد – دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد – دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد – کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد –ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ – ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد – ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد – 
:: برچسب‌ها: کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد , دانشگاه آزاد , رشته های بدون کنکور , بدون کنکور دانشگاه آزاد ,
:: بازدید از این مطلب : 54
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 ارديبهشت 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: