جمع بندی کنکور
نوشته شده توسط : الو مشاور

جمع بندی کنکور

جمع بندی کنکور

اکنون که در فصل جمع بندی و برگزاری کنکوری سراسری ۹۸ هستیم لازم دانستیم این مقاله را برای آن دسته از داوطلبانی که متقاضی شرکت در این آزمون هستند طراحی کنیم.

دوران جمع بندی کنکور سراسری از طلایی ترین دوران قبل از برگزاری کنکور سراسری می باشد که داوطلبان با بهره گیری از آن و استفاده کردن از فرصت پیش آمده می توانند بهترین نتیجه را برای خود رقم بزنند و گام های موثر تری را برای خود بردارند. داوطلبان بسیاری دیده شده است که این دوران را برای خود جدی تلقی نکرده اند و یک سال از رسیدن به قدم اول خود یعنی پذیرش در کنکور سراسری باز مانده اند. لیکن در مقابل آن ، داوطلبان سخت کوشی را داشته ایم که زمان مناسبی را برای این دوران اساسی و مهم در نظر گرفته اند و نتیجه مطلوب تری را به دست آورده اند.


از چه زمانی برای جمع بندی کنکور سراسری اقدام کنیم ؟

زمان برگزاری آزمون سراسری ۹۸ طبق جدول مندرج در دفترچه ثبت نام  آزمون سراسری ، ۱۳ و ۱۴ تیرماه می باشد ، زمان جمع بندی معمولا از اوایل سال جدید برای داوطلبان شروع می شود. بسیاری از داوطلبان سال دوازدهم می بایست زمانی را برای مرور و تثبیت دروس پایه برنامه ریزی نمایند. لذا این زمان را به تعطیلات نوروزی اختصاص می دهند. این مهلت پیش آمده باعث می شود که این دسته از داوطلبان زمان بیشتری را برای مرور سایر دروس خود اختصاص دهند ، حال می خواهیم به جمع بندی گروه های درسی بپردازیم.


جمع بندی دروس رشته ریاضی

دروس مربوط به این رشته به صورت مساله و فرمول های ریاضی ، سوالات و فرمول های فیزیک و شیمی ، آمار و احتمالات و… می باشد. شما به عنوان یک داوطلب کنکوری می بایست نقاط ضعف و قوت خود را در دروس های رشته ریاضی مشخص کرده و زمان جمع بندی خود را به مفاهیمی اختصاص دهید که می توانید نتیجه مطلوب تری را از آن قسمت کسب کنید.

برای جمع بندی کامل کنکور سراسری رشته ریاضی می توانید به لینک قرار داده شده مراجعه نمایید.

جمع بندی کنکور سراسری ریاضی

جمع بندی دروس رشته تجربی

رشته تجربی از رشته های پر متقاضی میان سایر رشته ها می باشد. داوطلبان رشته تجربی ، رقابت تنگاتنگ و قابل توجهی را برای قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را تجربه خواهند کرد. لذا برای پیروزی در کنکور سراسری نیازمند جمع بندی مناسب و مفید هستند ، از دروس تخصصی و مهم این رشته می توان به درس زیست شناسی اشاره کرد. بیشتر مفاهیم این درس به صورت حفظی و تفهیمی می باشند.

جهت اطلاعات بیشتر از جمع بندی رشته تجربی به لینک زیر مراجعه نمایید.

جمع بندی کنکور سراسری تجربی

جمع بندی دروس رشته انسانی

قسمت قابل توجهی از دروس این رشته به صورت حفظی می باشد. از دروس حل کردنی این رشته می توان به درس ریاضی اشاره کرد ، داوطلبان بسیاری به دلیل عدم برقراری ارتباط با این درس ، مجبور به حذف آن می شوند. توصیه ما به این داوطلبان این است که قابلیت و توانایی خود را در دروس عمومی و همینطور دروس تخصصی فلسفه و منطق و تاریخ بالاتر ببرند.

داوطلبان رشته انسانی می توانند جهت جمع بندی دروس خود وارد لینک زیر شوند.

جمع بندی کنکور سراسری انسانی

جمع بندی دروس رشته زبان

از جمله رشته های شناور میان سایر رشته ها می توانیم به رشته زبان اشاره کنیم که داوطلبان می توانند از تمامی رشته ها در این کنکور شرکت نمایند.

جهت جمع بندی کنکور سراسری رشته زبان می توانید از لینک زیر وارد شوید.

جمع بندی کنکور سراسری زبان

جمع بندی دروس رشته  هنر

رشته هنر نیز مانند رشته زبان از رشته های شناور می باشند که داوطلبان علاقه مند به این رشته می توانند علاوه بر کنکور رشته های نظری ، در آزمون این رشته نیز شرکت نمایند.

جمع بندی کنکور سراسری هنر

داوطلبان آزمون سراسری جهت برنامه ریزی در جمع بندی دروس و استفاده از اندک فرصت باقی مانده می توانند با تیم تخصصی الو مشاوره در ارتباط باشند.

منبع : جمع بندی کنکور

– تاثیر سهمیه ایثارگران ۲۵ درصدی در کنکور سراسری – سهمیه های موثر در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ – زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری – راهنمای انتخاب رشته ریاضی – شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸ – آیا اعتراض به کنکور سراسری امکان پذیر است ؟ – منابع کنکور تجربی ۹۸ – زمان ثبت نام کنکور سراسری – کلید سوالات زبان – منابع کنکور سراسری هنر ۹۸ – منابع کنکور سراسری زبان ۹۸ – دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای – رشته های پزشکی بدون کنکور – منابع کنکور هنر – زمان انتخاب رشته کنکور سراسری – جمع بندی کنکور رشته ریاضی – زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۸ – ثبت نام کنکور سراسری – جمع بندی کنکور سراسری زبان – زمان ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور ۹۸ – زمان ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری – زمان ثبت نام بدون کنکور سراسری ۹۸ – جمع بندی کنکور سراسری رشته انسانی – نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری – زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۸ – دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری – جمع بندی کنکور رشته ریاضی – زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۸ – زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری – جمع بندی کنکور سراسری تجربی –کلید سوالات تجربی – زمان برگزاری کنکور سراسری – باجه های رفع نقص کنکور سراسری – 
:: برچسب‌ها: جمع بندی کنکور , کنکور سراسری , کنکور انسانی , برنامه ریزی کنکور ,
:: بازدید از این مطلب : 73
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 21 ارديبهشت 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: