معرفی رشته مددکاری اجتماعی
نوشته شده توسط : الو مشاور

معرفی رشته مددکاری اجتماعی

 

برای مشاوره با مشاوران گروه الومشاوره

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

ممکن است با آمدن اسم مددکاری اجتماعی به یاد پرورشگاه ها و یا زندان و … بیفتید که افرادی در این اماکن به عنوان مددکار مشغول به فعالیت هستند ، اما باید بگوییم که این شغل به موارد گفته شده محدود نمی شود. در واقع مددکاری به عنوان یکی از کاربردی ترین رشته های جوامع می باشد که فارغ التحصیلان باید آموزش ها و تجربیات لازم را برای کمک به افراد در زمینه های مختلف ، بدست آورده باشد.

یک مددکار با استفاده از روش ‌ها و تكنیک ‌هایی كه در زمان تحصیل و یا تجربیات خود کسب نموده ، می تواند وارد زندگی افرادی شود كه بنا به هر دليلی (اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و خانوادگی و …) دچار مشکلاتی شده و قادر به حل مسائل خود نیستند و يا دلیل اصلی مشكل خود را نمی توانند تشخيص دهند. برای اطلاع از معرفی رشته مددکاری اجتماعی با مشاوران مرکز الو مشاوه تماس حاصل فرمایید.


معرفی رشته مددکاری اجتماعی

توانایی های یک مددکار

  • یک فرد به عنوان مددکار باید دارای توانمندی های خاصی باشد ، به عبارت دیگر بايد روحیه ای بسیار قوی‌ برای حل مسائل و مشكلات‌ پیش آمده را داشته باشد.
  • افرادی که دارای روحیه ضعیف ، زود رنج و بسیار حساس می باشند ، توانایی وارد شدن به این شغل را نخواهند داشت.
  • یک مددکار در ابتدا باید خود را به صورت کامل بشناسد تا توانایی شناخت دیگران را به دست بیاورد.
  • توانایی برقرار کردن ارتباط با دیگران از دیگر مواردی است که مددکار باید حتما آن را داشته باشد.

دروس عمومی و تخصصی رشته مددکاری اجتماعی

دروس‌ پايه‌ و اصلی:

مبانی جامعه‌شناسی ، ریاضیات‌ پایه‌ ، مبانی مددکاری ، آمار مقدماتی ، خدمات‌ اجتماعی و تعاون‌ در اسلام ‌، بهداشت‌ خانواده‌ ، جامعه‌شناسی شهری و توسعه ‌، بهداشت‌ روانی ، بررسی مسایل‌ اجتماعی ایران‌ ، مبانی روانشناسی ، مبانی رفاه‌ اجتماعی ، مبانی مدیریت‌ ، اصول‌ علم‌ سیاست ‌، اصول‌ توانبخشی ، روانشناسی اجتماعی ، نظریه ‌های جامعه‌شناسی ، روش‌ تحلیل‌ جمعیت ‌، مبانی جمعیت‌شناسی ، مبانی مردم ‌شناسی ، کاربرد آمار در خدمات‌ اجتماعی ، اصول‌ علم‌ اقتصاد ، کلیات‌ برنامه ‌ریزی اقتصادی و تجاری، کلیات‌ حقوق ‌، روش‌ تحقیق‌ در خدمات‌ اجتماعی (عملی) ، نهاد خانواده ‌، آسیب‌شناسی اجتماعی ، حقوق‌ خانواده‌ و کار، جامعه ‌شناسی روستایی ، مدیریت‌ موسسات‌ خدمات‌ اجتماعی.

دروس‌ تخصصی :

پویایی‌ گروهی ‌، مددکاری‌ گروهی ‌، توانبخشی‌ گروه‌های‌ خاص‌ ، پروژه‌ تحقیقاتی‌ ، کارورزی‌ مددکاری‌ فردی‌ ، مددکاری‌ فردی‌ ، آشنایی‌ با روش‌های‌ مددکاری ‌، مددکاری‌ جامعه‌ای‌ ، روانشناسی‌ مرضی ‌، کارورزی‌ در مددکاری‌ گروهی‌ ، تغذیه‌، کارورزی‌ مددکاری‌ جامعه‌ ، روانشناسی‌ کودک‌ و نوجوان ‌، مشاوره‌ و مددکاری‌ ، اقتصاد ایران ‌ ، سرپرستی‌ در خدمات‌ اجتماعی‌.


بازار کار رشته مددکاری اجتماعی

فارغ التحصیلان رشته مددکاری اجتماعی می توانند در در سازمان‌ها و ارگان های دولتی ، کانون های اصلاح تربیت ، بهزیستی ، بیمارستان ها و موسسات خیریه و … مشغول به کار شوند و از موقعیت شغلی مناسبی برخوردار باشد. در واقع‌ مددکاران می توانند در ارگان هایی که در حیطه‌ رفاه‌ يا امور اجتماعی‌ می باشد ‌، به عنوان مددكار در آن جا حضور داشته‌ و مسئولیتی‌ را بر عهده‌ بگيرد.

 

 

برای مشاوره با مشاوران گروه الومشاوره

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

 
:: برچسب‌ها: معرفی رشته , رشته تحصیلی ,
:: بازدید از این مطلب : 205
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 22 ارديبهشت 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: