ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸
نوشته شده توسط : الو مشاور

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸

 

برای مشاوره با مشاوران گروه الومشاوره

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

 

یکی از آزمون های بسیار حساس و مهم که توسط سازمان سنجش برگراز می شود ، آزمون کاردانی به کارشناسی می باشد. معمولا رشته های این مقطع تحصیلی به دو صورت با آزمون و بدون آزمون در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که علاقمندان در صورت تمایل می توانند اقدامات لازم را جهت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸  انجام دهند. شایان ذکر است که رشته های پرطرفداری چون گروه های پزشکی (پیراپزشکی) ، فنی مهندسی ، منابع طبیعی ، کشاورزی ، علوم انسانی و هنر فقط به صورت با کنکور ارائه می گردد.

یکی از شرایط اصلی شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی دارا بودن مدرک کاردانی می باشد ، که در صورت نداشتن این مدرک داوطلبان مجاز به انتخاب کد رشته های با کنکور و بدون کنکور این مقطع تحصیلی نخواهد بود. تعداد کثیری از داوطلبان اطلاع دقیقی از زمان و نحوه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی و همچنین شرایط ورود به این رشته ها ، ندارند و در تماس با مرکز الو مشاوره به طور مداوم این سوالات را مطرح می کنند ، به همین دلیل مطلبی را در این خصوص ارائه نموده ایم.


ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸

با توجه به جدول زمانبندی صادر شده از سوی سازمان سنجش زمان ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی از ۱۰ اردیبهشت آغاز و تا ۲۱ اردیبهشت ماه نیز ادامه خواهد داشت همچنین مهلت مجددی را برای پذیرش در رشته های بدون آزمون قرار داده اند ، داوطلبانی که بنا به هر دلیلی موفق به ثبت نام نشده اند از تاریخ ۷ مرداد تا ۱۱ مرداد ۹۸ اقدامات لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است که ثبت نام فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانیsanjesh.org انجام می شود.

برای انجام پروسه ثبت نام ، داوطلبان باید کارت اعتباری مربوطه را خریداری نموده و شماره سریال ۱۲ رقمی آن را دریافت کنند ، سپس با وارد شدن به قسمت “کاردانی به کارشناسی” ، بر روی سامانه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ۹۸ کلیک کنید.

نکته مهمی که باید یاد آوری کنیم این است که ثبت نام و انتحاب رشته در یک بازه زمانی و به صورت مشترک و همزمان انجام می گردد که متقاضیان می توانند هم کد رشته های با آزمون و هم کد رشته های بدون آزمون را در فرم ثبت نام ثبت کنند. چنانچه داوطلبی در هیچ یک از رشته های انتخابی خود قبول نشود می تواند در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت نموده با انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر ، شانس خود را برای پذیرش در آن امتحان کند.


دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸

داوطلبان برای تسریع و تسهیل در روند ثبت نام خود باید دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته را با دقت مطالعه نموده تا در جریان تمام موارد مربوط به آن قرار بگیرند. این دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی معمولا یک الی دو روز قبل از شروع ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار گرفته است. هنگام انتخاب رشته محل های خود کاملا دقت کنید ، چرا که با انتخاب یک کد رشته نادرست ، ممکن است تمام فرصت های خود را برای قبولی در یک دانشگاه پر متقاضی از دست بدهید.

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های کاردانی به کارشناسی
دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸
دفترچه اصلاحات آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

 


شرایط ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

داوطلبانی مجاز به حضور در جلسه آزمون کاردانی به کارشناسی هستند که شرایط مندرج در دفترچه را دارا باشند ، در غیر این صورت ثبت نام آن ها مورد تایید قرار نخواهد گرفت. شرایط ذکر شده در دفترچه شامل دو بخش شرایط عمومی واختصاصی تقسیم می شود که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی
اعتقاد به دین اسلام و يا يكی از اديان تصريح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران.
ملتزم به احكام عملی اسلام انجام واجبات و پرهيز از محرمات
اقليت های دينی ( اديان رسمی) مندرج در قانون اساسی ، از اين شرط مستثني هستند.
عدم احراز عناد (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ايران. (در صورتی كه داوطلب سابقا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته ، بايد تغییر نظر او احراز شود)
نداشتن سابقه عضويت در ساواک ، فراماسونری و اعقاب آن.
عدم احراز فساد اخلاقی
عدم اشتهار به ارتكاب اعمال خالف شئون شغلی و تحصيلی در طول تحصيل يا زمان اشتغال (در صورت اشتغال فعلی)
برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی.
عدم اعتياد به مواد مخدر.
شرایط اختصاصی
متقاضیان بایستی دارای مدرک کاردانی که مورد تایید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و یا وزارت علوم تحقیقات و فناوری قرار گرفته باشد را دریافت نموده باشند.
داوطلبانی در رشته های دوره روزانه کنکور سال گذشته پذیرفته شده اند  ، در سال ۹۸ فقط قادر به شرکت در رشته های دوره نوبت دوم ( شبانه ) ، غیرانتفاعی ، دانشگاه آزاد می باشند.
وضعیت خدمت نظام وظیفه آقایان باید مشخص گردد.
متقاضیانی که در رشته های گروه آموزش پزشکی پذیرفته شده اند  پزشکی بدهند.، باید پس از فارغت از تحصیل برابر طول مدت تحصیل خود ، تعهدی منوط بر تعهد خدمت به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش
داوطلبانی که علاقمند به شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ باشند ، مجاز به شرکت در ۱۶ رشته امتحانی خواهند بود.
کد رشته محل های انتخابی داوطلبان حداکثر ۵۰ کد رشته می باشد.
داوطلبان برای پذیرش در رشته محل های صرفا براساس سوابق تحصیلی نیازی به شرکت در آزمون نخواهند داشتن ، چرا که معدل کل مقطع کاردانی مهم می باشد.
دارندگان مـدرک معـادل یـا گـواهی اتمـام دوره مقطـع کاردانی رشته های گروه پزشکی شاغل (اعم از مراکز دولتی یا خصوصی ) به صورت رسمی ، پیمانی یا قراردادی که حداقل ۵ سال سـابقه کـار مـرتبط بـا مدرک کاردانی داشته باشند می توانند در آزمون کارشناسی ناپیوسته رشته های آموزشی پزشکی شرکت نمایند.
متقاضیانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۷ شرکت نموده و در موسسات غیر دولتی ، غیرانتفاعی ، نوبت دوم (شبانه) ، مجازی و دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند چنانچه مشکل خدمت سربازی (برای متقاضیان آقا) نداشته باشند می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۷ شرکت کنند.

 

برای مشاوره با مشاوران گروه الومشاوره

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

 
 
منبع: ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸
مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی - شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی۹۸ - ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد - اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی - ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۷ - نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۷ - ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ - ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد۹۷ - اعلام نتایج دوره کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم 98 - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 98 - ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی - زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی - زمان ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ - نحوه برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی - زمان برگزاری كنكور كاردانی به كارشناسی - زمان ویرایش ثبت نام کاردانی به کارشناسی - کارت ورود به جلسه کاردانی به کارشناسی - ثبت نام کاردانی به کارشناسی - ثبت نام کاردانی به کارشناسی ۹۸ - :: برچسب‌ها: ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی , کاردانی به کارشناسی , آزمون کاردانی به کارشناسی ,
:: بازدید از این مطلب : 84
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 ارديبهشت 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: