اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸
نوشته شده توسط : الو مشاور

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸

 

برای مشاوره با مشاوران گروه الومشاوره

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

اغلب متقاضیان تمامی رشته ها پس از برگزاری کنکور سراسری ، بی صبرانه منتظر اعلام نتایج از سوی سامانه سازمان سنجش می باشند. اما این نتایج به چه صورتی اعلام خواهد شد و چه اطلاعاتی در این کارنامه درج خواهد شد. پاسخ به این سوالات سبب شد تا ما به نگارش این مقاله بپردازیم. از آنجایی که تعدادی از داوطلبان در خصوص انتخاب رشته و نتایج نهایی کنکور سراسری اطلاعات جامعی در دست ندارند ، بندهایی از این مقاله را نیز به این مباحث جهت اطلاعات بیشتر داوطلبان در اختیار خواهیم گذاشت.


اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸

مطابق جدول زمان بندی درج شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری ، نتایج اولیه کنکور سراسری در دهه دوم مردادماه از پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر خواهد شد. این نتایج در قالب یک کارنامه در حساب کاربری داوطلب نمایش داده خواهد شد. به عبارت دیگر، داوطلب با وارد کردن اطلاعات شخصی خود می تواند وارد پنل کاربری خود شده و به مشاهده کارنامه خود و اطلاعات درج شده در آن بپردازد.


اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸

نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸

برای دریافت نتایج کنکور ، داوطلبان باید در ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوند

سپس از منوی سمت راست گزینه سراسری ، را انتخاب نموده و در نهایت بر روی لینک فعال شده “اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸” کلیک کنید.

در این مرحله صفحه ای برای شما نمایش داده خواهد شد که از سه روش ، می توانید کارنامه خود را دریافت کنید

  • روش اول: در این روش داوطلبان می توانند با وارد کردن شماره شناسنامه + سال تولد + شماره داوطلبی ، نتایج کنکور خود را دریافت نمایند .
  • روش دوم: در این روش داوطلبان باید شماره پرونده + کد رهگیری ۱۶ رقمی + شماره شناسنامه وارد نمایند تا نتایج خود را مشاهده کنند.
  • روش سوم داوطلبان می توانند با وارد کردن شماره پرونده + شماره شناسنامه + شماره سریال شناسنامه ، کارنامه کنکور خود را مشاهده کنند

داوطلبان با مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری اطلاعاتی نظیر ( رتبه در سهمیه و رتبه کشوری ، ماکزیمم نمره زیرگروه ، نمرات خام به صورت درصدی ) و در کل شرایط تحصیلی وی کسب می نماید. حال ممکن است این سوال برای شما پیش آید که چگونه بر اساس جزئیات کارنامه خود به انتخاب رشته دقیق و حساب شده برسیم ؟

در ادامه به ذکر مواردی که در کارنامه کنکور سراسری به کار رفته و اطلاعات از این جزئیات تاثیر به سزایی در نتایج نهایی خواهد داشت، می پردازیم:


شرح اطلاعات کارنامه اولیه کنکور سراسری ۹۸

با توجه به کارنامه سال های پیش ، مواردی از قبیل اطلاعات شخصی داوطلب بر روی اولین جدول درج شده است. این اطلاعات شامل  (نام و نام خانوادگی ، کد ملی ، محل تولد داوطلب ، محل اخذ مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی ، استان بومی ، ناحیه بومی و قطب بومی داوطلب ) می باشد. عده ای از متقاضیانی که اطلاعاتی در زمینه استان بومی ، ناحیه بومی و قطب بومی ندارند، سبب انتخاب رشته نادرست به دلیل عدم نا آگاهی و قرار گرفتن در یک مسیر نادرست می شوند. در ادامه به توضیح عبارات ذکر شده خواهیم پرداخت:


سهمیه بومی گزینی مختص چه داوطلبانی می باشد؟

به دست آوردن اطلاعاتی در این زمینه و دانستن  معنا و مفهوم این عبارات ، باعث انتخاب رشته درست شده و شانس پذیرش را بالا می برد. هدف از این نوع پذیرش ، جلوگیری از مهاجرت های درون کشوری جهت رفاه حال داوطلب ،کاهش مشکلات اقامتی دانشجویان به دلیل کمبود خوابگاه و مشکلات اقتصادی و همینطور جلوگیری از دوری داوطلبان از خانواده می باشد. این امتیازات برای داوطلبان استانی باعث شده تا امکان قبولی بیشتری در بومی گزینی خود داشته باشند.

در واقع سهمیه بومی گزینی جزو سهمیه های کنکور سراسری می باشد که به رشته هایی که پذیرش استانی دارند ، تعلق می یابد. در سال های اخیر تقریبا در تمامی استان ها برخی از دانشگاه ها اقدام به پذیرش دانشجو از استان خود می کنند که این سهمیه شامل داوطلبان همان استان می شود. اگر بخواهیم مثالی را در این زمینه عنوان کنیم می توانیم به کد رشته محل های دانشگاه های تربیت معلم ، شهید رجایی و دانشگاه های فرهنگیان که در سهمیه بومی گزینی ناحیه ای کد رشته محل مربوطه معمولا در یکی از استان های ناحیه وجود دارد، اشاره نماییم.

پس از اطلاع از سهمیه بومی گزینی ، جدول دیگری نظیر نمرات خام آزمون ، در کارنامه کنکور سراسری به چشم میخورد که در این قسمت، نمرات هر درس به صورت درصدی بیان شده و داوطلب با مشاهده این نمرات می تواند به وضعیت تحصیلی خود دست پیدا کند.


جزئیات اساسی کارنامه کنکور سراسری ۹۸

از جمله جداول مهم در کارنامه آزمون، جدول نمره و رتبه داوطلب در هر زیرگروه ، رتبه در سهمیه و رتبه کشوری بدون اعمال سهمیه می باشد. داوطلب می بایست وضعیت تحصیلی خود را مورد بررسی قرار داده و با در نظر گرفتن رشته مدنظر خود در هر زیر گروه ، علاقه مندی های خود را طبق اولویت های صحیح و واقع بینانه انتخاب نماید.

نکته مهم : داوطلبان در صورتی که پس از ثبت نهایی انتخاب رشته خود، تمایل به تغییر دوباره در آن ، اضافه و یا کاهش رشته در سامانه انتخاب رشته شدند، سازمان سنجش این امکان را به داوطلبان کنکور سراسری داده تا در صورت بروز خطا و اشکالاتی در این زمینه، نست به ویرایش انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

البته شایان به ذکر می باشد که زمان ویرایش ، همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد و داوطلبان قادر به انتخاب رشته و ویرایش آن در زمان مقرر شده خواهند بود. لذا طبق سال های گذشته ، سازمان سنجش زمانی را برایداوطلبان جامانده از انتخاب رشته کنکور سراسری در نظر گرفته و معمولا چند روزی را جهت تمدید مهلت زمانی ، به این داوطلبان اختصاص می دهد.


جزییات کارنامه نهایی

مطابق جدول زمان بندی مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری، نتایج نهایی در دهه دوم شهریور بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت . نتیجه نهایی در قالب کارنامه در پنل کاربری داوطلب موجود بوده و داوطلب در هر زمان دسترسی به آن را خواهد داشت. در کارنامه مذکور یک کد رشته محل ، رشته و دانشگاهی که داوطلب پذیرش شده ، وجود دارد. داوطلب با توجه به رشته پذیرش شده و علاقه مندی خود ،می تواند در زمان مقرر شده به ثبت نام حضوری و اینترنتی خود اقدام کرده و در دانشگاه پذیرش شود.

داوطلبانی که در جهت روند صحیح انتخاب رشته دچار ایراد و اشکالاتی می باشند ، مشاوران الو مشاوره آماده کمک رسانی به تمامی این داوطلبان می باشد.

 

 

برای مشاوره با مشاوران گروه الومشاوره

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

منبع: اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸

 سوالات زبان - منابع کنکور سراسری هنر ۹۸ - منابع کنکور سراسری زبان ۹۸ - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای - رشته های پزشکی بدون کنکور - منابع کنکور هنر - زمان انتخاب رشته کنکور سراسری - جمع بندی کنکور رشته ریاضی - زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۸ - ثبت نام کنکور سراسری - جمع بندی کنکور سراسری زبان - زمان ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور ۹۸ - زمان ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری - زمان ثبت نام بدون کنکور سراسری ۹۸ - جمع بندی کنکور سراسری رشته انسانی - نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری - زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۸ - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری - جمع بندی کنکور رشته ریاضی - زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۸ - زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری - جمع بندی کنکور سراسری تجربی - کلید سوالات تجربی - زمان برگزاری کنکور سراسری - باجه های رفع نقص کنکور سراسری - راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری - زمان اعلام نتایج کنکور سراسری - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۸ - کلید سوالات ریاضی - شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - کلید سوالات انسانی - شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری ۹۸ - معرفی رشته های بدون کنکور سراسری - زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ - اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۹۸ - نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری - کلید سوالات هنر - توضیحات کارنامه سبز کنکور سراسری - جمع بندی کنکور سراسری رشته هنر - ویرایش ثبت نام کنکور سراسری - هزینه ثبت نام کنکور سراسری - زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری - اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری - ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری - دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی - 

 

 
:: برچسب‌ها: کارنامه نهایی کنکور سراسری , کنکور سراسری , نتایج اولیه ,
:: بازدید از این مطلب : 82
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 ارديبهشت 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: