سایت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹
نوشته شده توسط : الو مشاور

سایت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

 

برای مشاوره با مشاوران گروه الومشاوره

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

بدون شک اکثر افراد ، گرایش به کسب مدارک علمی دانشگاهی و آکادمیک دارند که با ورود به دانشگاه ها می توانند مدارک علمی و تحصیلاتی خود را ارتقا دهند. برای این منظور اکثرا دانش آموزان برای ارتقای دانش خود ، در کنکور سراسری ثبت نام کرده و خود را برای پذیرش در رشته های مورد علاقه محک می زنند. با توجه به اینکه داوطلبان بسیاری در خصوص سایت ثبت نام کنکور سراسری، نحوه شرکت در کنکور سراسری و زمان ثبت نام در این آزمون سوالات و ابهاماتی داشتند ، لازم دانستیم بندهایی را به شرح موارد ذکر شده بپردازیم.


سایت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

سایت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

مجری و برگزار کننده آزمون های سراسری ، سازمان سنجش کشور می باشد که همه ساله داوطلبان با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قادر به ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری می باشند. لازم به ذکر است داوطلبان علاوه بر ثبت نام در کنکور سراسری ،برای دریافت دفترچه آزمون سراسری ، مشاهده کارنامه اولیه ، انتخاب رشته و مشاهده کارنامه نهایی نیز، ملزم به مراجعه به سایت مذکور می باشند. نکته مهمی که داوطلبان می بایست به آن توجه داشته باشند، این است که در چند سال اخیر ثبت نام در کنکور سراسری و دانشگاه های آزاد اسلامی ادغام شده و داوطلبان برای شرکت در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد ،لازم است که در کنکور سراسری ثبت نام کنند. به عبارت دیگر جهت پذیرش در دانشگاه آزاد ، متقاضیان به سایت مرجع (سازمان سنجش ) می بایست رجوع نمایند.

زمان ثبت نام در کنکور سراسری ۹۹

هرساله سازمان سنجش معمولا در یک بازه زمانی مشخص ، اقدام به ثبت نام داوطلبان کنکور سراسری می کند که این زمان معمولا در دهه دوم بهمن ماه می باشد. متقاضیان می بایست قبل از انجام و تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام ، وارد سامانه اطلاع رسانی سازمان سنجش شده و دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسري ورود به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی را با دقت مطالعه نموده و در بازه زمانی تعیین شده ثبت نام خود را کامل نمایند.


سایت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۹

همانطور که قبلا اشاره کردیم ، داوطلبان قبل از انجام روند ثبت نام لازم است به مطالعه دقیق دفترچه راهنما بپردازند و در صورت واجد شرایط بودن ،اقدام به ثبت نام نمایند. ما در این بند به ذکر شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی

معتقد بودن به دین مقدس اسلام و یا یکی از ادیان رسمی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بیان شده است

پذیرش جمهوری اسلامی ایران از سوی داوطلب و عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران. شایان به ذکر است در صورتی که داوطلب سابقه دشمنی با جمهوری اسلامی را داشته باید تغییر نظر او ثابت شود

عدم اعتیاد به مواد مخدر و دارا بودن سلامت جسمی داوطلب متناسب با رشته مورد درخواست

داوطلب مرتکب به فساد اخلاقی نباشد و شئونات اخلاقی و اسلامی را رعایت نماید.

عدم سابقه حضور در سازمان های غیر قانئنی و غیر اخلاقی

شرایط اختصاصی

داوطلب باید مدرک دوره پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام جدید که حداکثر تا پایان ۳۱ شهریور ماه دریافت کرده و یا دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا فوق دیپلم (مدرک کاردانی) را داشته باشد.

داوطلبانی که در حال تحصیل در دانشگاه های نوبت دوم، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی و پیام نور هستند می توانند در آزمون شرکت کرده و پس از پذیرفته شدن در رشته جدید در صورت تمایل از رشته قبلی خود انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام نمایند.

داوطلبانی که ۲ بار در کنکور سراسری در سال های متفاوت شرکت کرده باشند و در یک رشته محل نوبت روزانه پذیرفته باشد، امکان شرکت در کنکور سراسری را ندارند.

متقاضیانی که در دوره روزانه در حال تحصیل هستند( اعم از کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) در دوره های نوبت دوم و پردیس خودگردان ،ظرفیت مازاد ، موسسات عالی غیر انتفاعی و پیام نورمی توانند شرکت کنند و منحصرا در این دانشگاه ها گزینش خواهند شد و در صورت قطعیت از انصراف  تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه اعلام کند و در دفترچه ثبت نام لحاظ نماید.

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دوره روزانه تحصیل کرده اند، حق ثبت نام در دوره روزانه دکتری پزشکی را مطابق رای دیوان عدالت دارند.

داوطلبان مرد لازم است دارای کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت از آن را به صورت دایم یا موقت باشند.

تمامی متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش می باشند ، در صورتی که ای داوطلبان فاقد مدرک پیش دانشگاهی و کاردانی باشند ، مجاز به شرکت در کنکور سراسری نخواهند بود.

دانش آموختگان رشته های تحصیلی وزارت بهداشت که در جهت خدمت به جامعه پزشکی و پیراپزشکی گام برمی دارند و متعهد به خدمت (در مقطع کاردانی ) می باشند ، می بایست تا تاریخ ۳۱ شهریورماه و یا ۳۰ بهمن ماه سال جاری تعهد به خدمت خود را به پایان رسانند.


چگونه سریال کارت اعتباری را تهیه نماییم؟

داوطلبان قبل از ثبت نام ملزم به پرداخت وجه ثبت نام کنکور سراسری می باشند که این پرداخت به صورت اینترنتی می باشد. برای اینکه داوطلبان به روند دریافت سریال کارت اعتباری به طور کامل آگاهی داشته باشند ، تصاویری را برای درک بهتر شما عزیزان آورده ایم.

کلیک بر روی لینک قرار گرفته با عنوان ثبت نام آزمون سراسری

 

 

در صورتی که شما علاقه مند به ثبت نام در دانشگاه های پیام نور و موسسات آموزش عالی (غیر انتفاعی ) می باشید ، برای شرکت در این دانشگاه ها می بایست کارت اعتباری جداگانه ای تهیه نمایید. لازم به ذکر است پس از خرید کارت کد سریال ۱۳ رقمی را یادداشت نموده و نزد خود تا پایان مراحل آزمون نگه داری نمایید

 

در قسمت بعدی شما می بایست اطلاعات خود را وارد نمایید.

 

وجه ثبت نام در آزمون سراسری را پرداخت نموده و شماره پیگیری ۱۶ رقمی را دریافت نمایید.

 


نحوه ثبت نام در کنکور سراسری ۹۹

اغلب داوطلبان کنکور سراسری، برای شرکت و ثبت نام در کنکور سراسری نیازمند راهنمای صحیح و جامع در این زمینه می باشند. قبل از شرح بندهایی در خصوص نحوه ثبت نام لازم است ذکر کنیم داوطلب می بایست مدارکی را در اختیار داشته باشد.

  • کارت ملی و شناسنامه جهت وارد نمودن اطلاعات دقیق و صحیح در فرم ثبت نام
  • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده ( به تعدادی که شما کارت اعتباری خریداری نموده اید ، به همان تعداد شما کد سریال ثبت نام در دست خواهید داشت)
  • فایل عکس اسکن شده داوطلب
  • معدل کتبی دیپلم و معدل کل دیپلم
  • کد پستی محل سکونت و کد مرتبط با منطقه داوطلب
  • کد دانش آموزی ، کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
  • کد نظام وظیفه ( ویژه آقایان)
  • کد مربوط به سهمیه رزمندگان ( در صورتی که دارای سهمیه می باشید ، این کد را از ارگان مربوطه می بیست دریافت نمایید)

اگر شما ثبت نام خود را در کافی نت انجام می دهید یا فردی جز شما برای انجام ثبت نام اقدام می کند ، قبل از تایید نهایی، اطلاعات وارد شده و عکس خود را حتما کنترل نمایید. همینطور لازم است یه برگ ازفرم ثبت نام خود را پرینت گرفته و در پرونده خود نگهداری نمایید. ( این فرم کد ۷ رقمی شماره داوطبی و ۱۶ رقمی کد پیگیری را دارا می باشد)

حال ثبت نام شما کامل شده و شما از متقاضیان کنکور سراسری بوده و می توانید خود را برای پیروزی در این آزمون آماده نموده و مسیر موفقیت را با سرعت بپیمایید.

در صورتی که متقاضیان در روند ثبت نام در کنکور سراسری دچار مشکلاتی در این زمینه شدند، لذا مشاوران الو مشاورهمی توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

 

 

برای مشاوره با مشاوران گروه الومشاوره

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

منبع: سایت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

ون کنکور دانشگاه سراسری - زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری - زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ - اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۹۸ - نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری - کلید سوالات هنر - توضیحات کارنامه سبز کنکور سراسری - جمع بندی کنکور سراسری رشته هنر - ویرایش ثبت نام کنکور سراسری - هزینه ثبت نام کنکور سراسری - زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری - اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری - ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری - دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی - انتخاب رشته کنکور سراسری - زمان انتخاب رشته کنکور سراسری - لیست رشته های بدون کنکور سراسری - زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری - دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۸ - راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۸ - اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ - ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری ۹۹ - جمع بندی انسانی - زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ - شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ - ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ - جمع بندی کنکور - جمع بندی هنر - انتخاب رشته کنکور سراسری - توضیحات کارنامه کنکور سراسری ۹۸ - سهمیه های موثر در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ - نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۹ - اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ - شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸ - اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن ۹۸ - کارت ورود به جلسه کنکور سراسری - شرایط ثبت نام کنکور سراسری - ویرایش ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ - ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ - کارنامه نهایی کنکور سراسری ۹۸ -  شرایط ثبت نام کنکور - منابع کنکور سراسری ۹۸

 

 

 
:: برچسب‌ها: ثبت نام کنکور سراسری , کنکور سراسری , سایت ثبت نام کنکور سراسری ,
:: بازدید از این مطلب : 37
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 ارديبهشت 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: