کنکور کارشناسی ارشد
نوشته شده توسط : الو مشاور

 

برای مشاوره با مشاوران گروه الومشاوره

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

مقطع کارشناسی ارشد ، دوره‌ای از آموزش عالی است که، پیش‌ نیاز ورود به آن، داشتن مدرک کارشناسی است. در این مقطع شرایط تحصیل، برحسب رشته به دو طریق ناپیوسته و پیوسته امکان‌پذیر است. با پیشرفت فرهنگ جامعه و رشد علم و دانش در کشور ، بسیاری از داوطلبان بعد از به اتمام رساندن دوره کارشناسی خود ، قصد ورود به مقطع کارشناسی ارشد را دارند. از دلایل این امر می توان به کسب جایگاه اجتماعی بالاتر ، ارتقا درجه شغلی و آشنایی با علوم نوین روز اشاره کرد. ورود به دانشگاه برای ادامه تحصیل در این مقطع نیازمند شرکت در آزمون کارشناسی ارشد است . آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد از طریق دو وزارت خانه (وزارت بهداشت و وزارت علوم) برای علاقمندان در گروه های آزمایشی متفاوت بر گزار می شود. لازم به ذکر است در این مقطع تحصیلی علاوه بر کنکور، پذیرش بدون کنکور برای برخی از داوطلبان امکان پذیر خواهد بود.

چناچه شما داوطب و علاقمند به شرکت در این مقطع تحصیلی هستید، توصیه می کنیم با مطالب این مقاله با ما همراه شوید


جزئیات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

حال در این قسمت مطلب می خواهیم بیشتر با این مقطع تحصیلی آشنا شویم ، گاها دیده شده داوطلبان در تماس های خود سوالاتی را در خصوص این مقطع تحصیلی مطرح می کنند، از جمله این سوالات، زمان ثبت نام ،شرایط ثبت نام ، ارشدبدون آزمون ، یا اینکه منظور از ارشد پیوسته و ناپیوسته چیست ؟ جهت پاسخ به سوالات مذکور باید در ابتدا به تعریف مفاهیم ارشد پیوسته و ناپیوسته خواهیم پرداخت.

ارشد ناپیوسته: دورهٔ دوساله بعد از کارشناسی است و پذیرش دانشجو برای این دوره از طریق آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی انجام می‌شود. پذیرفته‌شدگان به اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد ناپیوسته نائل می‌شوند. مدت تحصیل این دوره، به‌طور معمول دو سال و سقف مدت تحصیل این دوره ۳ سال تعیین شده‌است

ارشد پیوسته: دوره‌ای از آموزش عالی است که در رشته‌های خاص به ‌اجرا گذاشته می‌شود. پیش‌نیاز ورود به دوره، داشتن دیپلم یا مدرک پیش‌دانشگاهی است ، مدت تحصیل به‌طور معمول ۵ سال و طول مجاز دوره ۷ سال می‌باشد. پذیرش در رشته‌های تحصیلی با مقطع کارشناسی‌ارشد پیوسته، از طریق آزمون سراسری انجام می‌شود.


زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

در خصوص ثبت نام باید گفته شود آن دسته ازداوطلبانی که علاقمند هستند در رشته های گروه پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند باید در آزمونی که توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش کشور برگزار می شود شرکت نمایند. آزمون ورودی برای سایر رشته ها که شامل ۶ گروه آزمایشی (علوم انسانی ، علوم پایه ، فنی و مهندسی ، کشاورزی و منابع طبیعی ، هنر و دامپزشکی) می باشد توسط وزارت علوم  ، تحقیقات و فناوری برگزار می شود.ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته گروه غیر پزشکی سال ۱۳۹۸ از جمعه ۱۶ آذر آغاز شده است و تا ساعت ۲۴ یکشنبه ۲۵ آذر آخرین مهلت ثبت نام در این آزمون است. داوطلبان گرامی در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و راهنمایی جامع می توانید با مشاوران متخصص مرکز الو مشاوره تماس حاصل فرمایید.

افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) متقاضی ثبت‌نام شوند.

ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی.sanjesh.org در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می گیرد. هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است، مبلغ آن را پرداخت کنند.


چه کسانی مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ هستند؟

از قوانین شرکت در هر آزمون می توان به دارا بودن شرایط شرکت در آن آزمون اشاره کرد. متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ می توانند با در اختیار داشتن دفترچه ثبت نام از قوانین مربوط به شرایط عمومی ، اختصاصی و علمی این آزمون اطلاع یابند. با توجه به این که ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با کنکور سراسری کارشناسی ارشد ادغام شده و دفترچه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر نخواهد شد ، بنابراین داوطلبان دانشگاه آزاد نیز ملزم به رعایت شرایط و قوانین کنکور سراسری کارشناسی ارشد می باشند.

متقاضیانی که از شرایط زیر برخوردار باشند مجاز به ثبت نام خواهند بود ، هم چنین کسانی که در این بازه زمان مشخص شده  موفق به ثبت نام نشده اند می توانند از تاریخ ۲۸ بهمن ماه الی ۱ اسفندماه ۹۷ در فرصت مجدد ثبت نام شرکت نمایند. جهت اطلاع از زمان آزمون کارشناسی ارشد بروی کلمه زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ کلیک نمایید

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی ادیان مورد تایید قانون اساسی جهموری اسلامی ایران
 • نداشتن خصومت و یا دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم فساد اخلاقی
 • انجام واجبات و پرهیز از محرمات
 • عدم ارتکاب به اعمال خلاف قوانین شغلی و تحصیلی در مدت زمان تحصیل و یا اشتغال
 • نداشتن سابقه عضویت در گروه های ضد انقلابی

شرایط اختصاصی

 • داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی در صورتی که این مدارک مذکور مورد تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم ، درمان و آموزش پزشکی ، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت باشند.
 • فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی معتبر خارجی که به دلیل کیفیت (اعتبار دانشگاه و محتوای درسی) به مدرک فارغ‌التحصیلی ارزشیابی شده آنان عنوان معادل تعلق گرفته است، اجازه داده می‌شود که در این آزمون ثبت نام و شرکت نمایند.
 •  پذیرفته‌شدگان قطعی (نهایی) رشته‌های دوره روزانه سال ۱۳۹۷ چه در دانشگاه محل قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ و شرکت در آزمون سال ۱۳۹۸ را نخواهند داشت.
 • دانشجویان سال آخر و دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ ۸۶/۶/۳۱ به بعد فارغ‌التحصیل شده‌اند، درصورتی‌که معدل آنان کمتر از ۱۲ باشد، حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند.
 • داوطلبان توجه داشته باشند که از نظر مقررات نظام وظیفه ، منعی برای شرکت نداشته باشند.(ویژه اقایان)
 • پذیرفته شدگان شاغل در وزارتخانه ها ، سازمان ها و نهادهای دولتی ، با توجه به تعهدات آموزش رایگان باید برابر طول مدت تحصیل دوره کارشناسی ارشد ، در زمان ثبت نام به وزارت خانه ، سازمان و یا نهاد دولتی مربوط تعهد خدمت بسپارند.
 • چناچه داوطلبانی که در رشته‌های امتحانی برنامه‌ریزی شهری، منطقه‌ای و مدیریت شهری ، طراحی شهری، معماری ، نمایش عروسکی ، هنرهای نمایشی و سینما ، هنرهای تصویری و طراحی ، هنرهای موسیقی، طراحی صنعتی، طراحی پارچه و لباس شرکت کرده اند آن دسته از داوطلبانی ‌که‌ با توجه‌ به‌ نمره‌ اکتسابی،‌ مجاز به انتخاب ‌رشته ‌شده و فرم انتخاب رشته اینترنتی را نیز تکمیل نموده باشند، تا چند برابر ظرفیت آزمون عملی/تشریحی/پروژه به عمل خواهد آمد.

چه کسانی استعداد های درخشان محسوب می شوند؟

شاید نام رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد برای شما آشنا باشد ، حال به شرایط لازم این موضوع خواهیم پرداخت، دانشجویان در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر جزو استعدادهای درخشان محسوب شده و این امکان را خواهند داشت تا با استفاده از تسهیلات خود جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون اقدام نمایند.

۱-دانشجویان برگزیده شده در المپیاد های علمی – دانشجویی با کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی.

۲-دانشجویان نمونه کشوری ضمن معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری البته در صورت هم تراز بودن میانگین کل با ۱۵ درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود.

۳-دانشجویان برگزیده شده در جشنواره های علمی معتبر بعنوان مثال جشنواره های خوارزمی ، فارابی ، رازی و… البته در صورت کسب رتبه اول تا سوم.

۴-دانشجویان ممتازی که در مدت زمان تحصیلی ۸ ترم در مقطع کارشناسی دانش آموخته شده اند و یا پس از ۶ نیمسال تحصیلی موفق به گذراندن ۱۱۰ واحد درسی شده اند و جزو ۱۰ درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره خود از نظر میانگین کل محسوب می شوند. ضمن اینکه رتبه های کشوری آنان در آزمون سراسری در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم تجربی رتبه زیر ۱۰۰ و در گروه آزمایشی علوم انسانی رتبه ی زیر ۵۰ و در گروه آزمایشی هنر و زبان نیز رتبه زیر ۲۰ بوده باشند.

 

 

برای مشاوره با مشاوران گروه الومشاوره

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

منبع: کنکور کارشناسی ارشد

لیست رشته های کارشناسی ارشد - مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری - انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ - زمان انتشارکارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ - کامل ترین لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد - ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه امیرکبیر - لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت - لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور - معرفی رشته کارشناسی ارشد روانشناسی - پذیرش ارشد دانشگاه علمی و کاربردی - زمان انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی - ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی - زمان برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ - نحوه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی - ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری - زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ۹۸ - زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد - اعلام زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور۹۸ - زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ - کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد آزاد - کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد - کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ - تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد - نحوه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ - زمان برگزاری آزمون عملی کنکور کارشناسی ارشد - زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ۹۸ - نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ -  

 
:: برچسب‌ها: کنکور کارشناسی ارشد, کارشناسی ارشد , زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ,
:: بازدید از این مطلب : 85
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 ارديبهشت 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: