ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای ۹۸
نوشته شده توسط : الو مشاور

ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای

ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای

طبق مصوبات سال گذشته سازمان سنجش ، کنکور کاردانی فنی حرفه ای برای تمام داوطلبان نظام جدید و قدیم حذف شد و داوطلبان صرفا براساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شدند اما طبق اطلاعیه جدید صادر شده از سوی همین سازمان در سال جاری (سال ۹۸) ، کنکور کاردانی فنی حرفه ای مجددا برقرار شد و داوطلبان برای ورود به رشته های تحصیلی این مقطع تحصیلی باید در آزمون شرکت نموده و رتبه قابل قبولی را دریافت کنند. البته لازم به ذکر است که رشته های این مقطع تحصیلی به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه خواهد شد که پذیرش در رشته های پر متقاضی تنها به صورت با آزمون خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران مرکر الو مشاوره تماس حاصل فرمایید.


ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای ۹۸

در ابتدا لازم است گفته شود که انتخاب رشته ، رشته های با آزمون و بدون آزمون کاردانی فنی حرفه ای در یک بازه زمانی و همزمان با ثبت نام انجام خواهد شد. ثبت نام و انتخاب رشته از روز ۱۹ خرداد ماه آغاز و تا ۲۶ خرداد ماه ۹۸ نیز ادامه خواهد داشت. داوطلبان واجد شرایط می توانند در صورت تمایل ، اقدامات لازم را جهت ثبت نام انجام دهند.

لازم است گفته شود که با توجه به جدول زمان بندی ارائه شده توسط سازمان سنجش قرار بود که ثبت نام این آزمون در تاریخ ۲۲ اردیبهشت لغایت ۲۸ اردیبهشت ماه انجام گردد اما بنا به دلایلی به ۱۹ خرداد ۹۸ موکول گردید.


مراحل ثبت نام

  1. در گام اول بایستی وارد سایت سنجش به آدرس sanjesh.org شده و دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته را به صورت کامل مطالعه کنید تا در جریان تمام شرایط و رشته های این مقطع تحصیلی قرار بگیرید.
  2. در گام دوم از منوی اصلی سایت سازمان سنجش ، گزینه “کاردانی فنی حرفه ای” را انتخاب کنید.
  3. در این گام باید بر روی لینک فعال شده “سامانه جامع پذیرش دوره های كاردانی نظام جديد دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غيرانتفاعی ۱۳۹۸” کلیک کنید.
  4. در گام بعدی باید از منوی سمت راست “خرید سریال ثبت نامی” را انتخاب و با واریز هزینه به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شبکه شتاب ، سریال ۱۲ رقمی را دریافت کنید.
  5. پس از خرید کارت اعتباری ، مجدد وارد لینکی که در مرحله سوم به آن اشاره شد ، شوید و گزینه ثبت نام جدید را انتخاب کنید.
  6. فرم ثبت نام را تکمیل نموده و در نهایت کد رشته های انتخابی خود را وارد کنید. (هر داوطلب مجاز به انتخاب ۵۰ کد رشته می باشد)
  7. در نهایت پس از پایان پروسه ثبت نام ، شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام ارائه شده را دریافت و از آن پرینت تهیه نمایید تا در زمان اعلام نتایج با مشکل مواجه نشوید.

دفترچه انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای ۹۸

همانطور که پیش تر به آن اشاره شد ، داوطلبان باید برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام ، شرایط ثبت نام ، کد رشته محل ها و … باید به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای مراجعه کنند. حال این سوال مطرح می گردد که زمان انتشار دفترچه مذکور در چه تاریخی می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که معمولا چند روز قبل از شروع ثبت نام یعنی حدودا ۱۷ خرداد ماه ، دفترچه بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

در خصوص نحوه انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای باید بگوییم که داوطلبان فقط می توانند در رشته ای که مدرک دیپلم آن را دریافت نموده اند در آزمون شرکت کنند و در انتخاب کد رشته های خود ، مجاز به انتخاب نهایتا زیر شاخه های آن رشته می باشند ، برای مثال اگر داوطلب در آزمون رشته کامپیوتر شرکت می کند ، فقط می تواند در رشته نرم افزار کامپیوتر ، سخت افزار و فناوری اطلاعات و ارتباطات انتخاب رشته نماید و در غیر این صورت مجاز به انتخاب رشته نخواهد بود. چنانچه در زمینه انتخاب رشته سوال و یا برای انتخاب کد رشته های خود نیاز به مشاوره حرفه ای داشتید می توانید با مشاوران مرکز الو مشاوره تماس حاصل فرمایید.

دفترچه انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای ۹۸

(به محض انتشار دفترچه ، این لینک فعال می شود)


شرایط ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای ۹۸

داوطلبان برای شرکت در هر آزمونی بایستی یکسری شرایط و ضوابط را دارا باشند ، آزمون کاردانی فنی حرفه ای نیز جزو همین آزمون ها می باشد که ما در ادامه این مقاله به ذکر شرایط اختصاصی این آزمون خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی
اعتقاد به اسلام يا يكی از اديان رسمی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران.
نداشتن عناد و مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی ايران.
نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ايران.
عدم پرداخت كمک مالی به گروه های محارب يا هواداری از گروهک ها و داشتن عضويت در آن ها.
عدم داشتن وابسـتگی تشـكيلاتی بـه گروه های محارب.
عدم احراز فساد اخلاقی – اشتهار به فحشا و منكرات اخلاق – اعتياد به مواد مخدر
تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگی.
شرایط اختصاصی

داشتن مدرک فنی حرفه ای و کاردانش نظام جدید یا دیپلم فنی حرفه ای نظام قدیم الزامی می باشد.

چنانچه داوطلبی مدرک دیپلم متوسطه رشته های نظری ، پیش دانشگاهی و یا مدرک بالاتر از کاردانی دارا باشند مجاز به ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نیستند.
داوطلبانی که پذیرفته شده دوره های روزانه (دولتی) مقطع کاردانی فنی حرفه ای سال ۹۷ هستند ، مجاز به ثبـت نـام برای دوره های روزانه سال ۹۸ نخواهند بود.
چنانچه داوطلبی ، دانشجوی دوره های شبانه و دانشگاه های فنی و حرفه ای باشد و از معافیـت تحصیلیاستفاده نموده اند ، در صورتی که علاقمند به ثبت نام و شرکت مجدد در دوره های کاردانی فنی حرفه ای باشد ، بایستی از رشته قبلی خود انصراف دهد.
داوطلبانی مجاز به شرکت درآزمون کاردانی فنی حرفه ای نیمسال دوم می باشند که مدرک فارغ التحصیلی خود را تا پایان نیمسال اول تحصیلی دریافت کنند در غیر این صورت پذیرش آن ها لغو خواهد شد.
داوطلبان آقا نباید مشکل نظام وظیفه داشته باشند.
 
 
 
ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای ۹۸ - اعلام نتایج کاردانی فنی حرفه ای - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - لیست رشته های کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد - مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید - مشاوره انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای - زمان ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید - زمان برگزاری آزمون کاردانی فنی حرفه ای - زمان انتشار دفترچه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - زمان ویرایش ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای - زمان ثبت نام کنکور فنی حرفه ای - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای - ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای ۹۸ - اعلام نتایج کاردانی فنی حرفه ای - :: برچسب‌ها: ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای , کاردانی فنی حرفه ای , آزمون کاردانی , فنی حرفه ای , زمان ثبت نام ,
:: بازدید از این مطلب : 95
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 28 ارديبهشت 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: