رابطه جنسی در اوایل دوستی دختر و پسر
نوشته شده توسط : الو مشاور

مهم ترین دلایل جذاب بودن رابطه جنسی در اوایل دوستی دختر و پسر

  • غریزه جنسی دختر و پسر: مسلما غریزه و بیولوژی ، نقش اساسی در داشتن رابطه جنسی با شریک عاطفی‌تان خواهد داشت. همانطور که می‌دانید گرایش به برقراری رابطه جنسی با معشوق با مسائل هورمونی ، عصبی و روانشناختی در ارتباط است. زمانی که روابط جنسی بین طرفین برقرار می شود ، ذهن ناخودآگاه به درست یا غلط بودن مسئله فکر نمی کند . و پس از آن معمولا دختران تنها کسانی هستند که انتظار دارند تا این رابطه پایدار بماند و در پی آن منجر به ازدواج شود.
  • برای متعهد کردن طرف مقابل به رابطه: معمولا دختران اعتراف کرده‌اند که از رابطه جنسی قبل از ازدواج به عنوان دلیلی برای متعهد کردن دوست پسرشان و مجبور کردن او به ازدواج استفاده کرده‌اند. در حالی که مردان همواره نظر متفاوتی دارند ، برخی از صمیم قلب می‌خواهند که به عشقشان نزدیک‌تر شوند و تعداد کمی نیز صرفا می‌خواهند شهوتشان را ارضاء کنند.
  • در صورتی که عادت شده باشد:  چنانچه دختر و پسر یک بار رابطه جنسی داشته باشند ، این کار برایشان به عادتی طبیعی و اجتناب ‌ناپذیر تبدیل می شود. این رابطه‌ از روی عادت ممکن است رابطه بین آن ها را خدشه‌دار کند. انگیزه و یا تمایل مرد را برای رفتن به مرحله بعد و شروع زندگی مشترک با دختری که طعم رابطه با او را چشیده است ، کاهش دهد.
  • ترغیب فرد از طریق دوستان و یا رسانه های مجازی:  بسیاری از دخترها و پسرها محیط و شرایطی که آن ها را تحریک کرده است مقصر می دانند. و یا ممکن است دوستان و رسانه‌ها گاهی افراد را ترغیب کنند تا با برقراری رابطه جنسی با هم راحت ‌تر و به هم نزدیک ‌تر شوند.
 
 

معایب رابطه جنسی در دوران دوستی

تمام دلایلی که دختران و پسران را به سمت برقرای رابطه جنسی در دوران دوستی می کشاند ، هیچ کدام قانع کننده و منطقی نیستند. در پی همه این دلایل بهتر است ابتدا بگوییم که نه تنها هیچ مزیتی در رابطه جنسی دوران دوستی نیست ، بلکه معایبی نیز دارد که خطرات زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

  • از دست دادن پرده بکارت : اولین و واضح ترین ضرر و زیانی که رابطه جنسی در دوران دوستی متوجه دختران می شود ، از دست دادن پرده بکارت می باشد. پاکی و نجابت یک دختر در جامعه  کنونی بر اساس داشتن و یا نداشتن پرده ی بکارت قضاوت می شود. در واقع پرده بکارت مهم ترین فاکتوری است که اگر نباشد ، مشخص نیست که سرنوشت یک دختر چطور پیش خواهد رفت.
  • سرد شدن طرفین به خصوص پسران: بهتر است خودتان را گول نزنید و بدانید که رابطه جنسی نه تنها روابط شما را پایدار تر نمی کند ، بلکه در اکثر مواقع موجب سرد شدن پسر و پشیمان شدن او در امر ازدواج نیز می شود. درست است که رابطه جنسی ارضا کننده و جذاب می باشد ولی این احساسات لحظه ای بوده و دوام چندانی نمی آورد.
    همیشه در موارد بسیاری ثابت شده است که اگر دختران تمامی جذابیت های خود را یکجا به پسر نشان دهند ، دیگر دلیلی برای ادامه دادن به رابطه از سوی پسر نمی باشد. چرا که تمامی انتظاراتش از یک رابطه برآورده شده است و چیزی برای به دست آوردن باقی نمی ماند. پسران همیشه خواستار ازدواج با دخترانی بوده اند که رابطه جنسی را تجربه نکرده اند و نجابت و دخترانگی خود را حفظ کرده اند.
  • امکان بارداری ناخواسته : بارداری یکی از احتمالاتی است که همواره در رابطه جنسی کامل  وجود دارد. در صورتی که دختر و پسر هنوز ازدواج نکرده باشند ، بارداری می‌تواند یک مشکل جدی به خصوص برای دختران باشد. فرزند حاصل از رابطه قبل از ازدواج ، در اسلام فرزندی نامشروع خوانده می‌شود. در جامعه ما علاوه بر اینکه فرزند نامشروع از نظر عرفی پذیرفته نیست.  از نظر قانونی نیز حقوقی به او تعلق نمی‌گیرد. به همین دلیل معمولا دختران مجبور به سقط جنین در بارداری ناخواسته از رابطه جنسی قبل از ازدواج می شوند.
  • ابتلا به بیماری های مقابرتی:  امکان ابتلا به بیماری‌هایی همچون ایدز و بیماری های جنسی از طریق مقاربت وجود دارد و در روابط قبل از ازدواج بیشتر است. زیرا اولا در روابط قبل از ازدواج ، شناخت کمی نسبت به طرف مقابل وجود دارد و ممکن است او بیماری مسری جدی داشته باشد که ما از آن بی اطلاع باشیم. و یا فردی که قبل از ازدواج رابطه جنسی برقرار می‌کند ممکن است با افراد زیاد دیگری نیز قبلا رابطه برقرار کرده باشد و احتمال بیشتری وجود دارد که به بیماری‌های مقاربتی نیز مبتلا باشد.
 
 

دخترها و پسرها در رابطه دنبال چه هستند؟

دخترها زمانی که دوست می‌شوند دنبال چارچوب متعهدانه ‌تر و مسئولانه ‌تری هستند. آن‌ها فکر نمی‌کنند که امروز با یک فرد و فردا با فرد دیگری دوست شوند. اما در پسرها دوستی برای این شکل می‌گیرد که الان نمی‌توانند مسئولیت تشکیل و پاسخ‌گویی به یک زندگی دائم را داشته باشند ،  بنابراین دوستی با دختر را جایگزین روابط متعدانه و مسئولانه می‌کنند.

اگر از یک دختر و پسر برای دوستی‌هایشان سؤال ‌کنیم ، گاهی می‌گویند این رابطه برای قبل از شروع زندگی دائم لازم است. یعنی من اگر دوست‌ پسر یا دوست دختر نداشته باشم و با جنس مخالف رابطه نداشته باشم ، چگونه می‌توانم از پس زندگی با جنس مخالف در آینده برآیم؟ من الان باید این آزمون و خطا را داشته باشم تا در آینده ، بتوانم براساس این آزمون و خطاها زندگی خوبی را تشکیل دهم.

مسئله بسیار مهم بعدی در اکثریت دوستی های دختران و پسران به خصوص در دنیای اینترنت و فضای مجازی ارسال عکس و فیلم برای یکدیگر است. که ممکن است خواسته یا ناخواسته باعث از دست رفتن آبرو و یا لطمه به حریم خصوصی آن ها به خصوص دختران شده و آینده آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

 
 

 وجود دانش و اطلاعات کافی در رابطه جنسی مهم است؟

آنچه در رابطه جنسی مهم است ، وجود دانش و اطلاعات کافی است ، نه مهارت‌ها و رابطه‌ های پیش از ازدواج. برای داشتن یک رابطه جنسی فعال در زندگی مشترک دائمی ، اصلاً نیازی به تجربه قبل از ازدواج نیست. آن‌چه مهم است وجود دانش کافی در این زمینه است. اگر دانش کافی وجود داشته باشد ، این رابطه بعد از مدتی می‌تواند به اندازه کافی که هر دو طرف از آن لذت ببرند ، برسد.

برای کسب اطلاعات در مورد مطالب روانشناسی دیگر ، حتما به سایت ما مراجعه نمایید و در صورت داشتن پرسش هایتان نیز با کارشناسان مرکز الو مشاوره در تماس باشید.

انواع اختلالات جنسی و درمان
جذاب ترین رفتارهای جنسی برای مردان و زنان
خیال پردازی جنسی چیست؟
عوارض ؛ فوائد خود ارضایی در زنان و دختران

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رابطه جنسی در اوایل دوستی دختر و پسر

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید … 

منبع:رابطه جنسی در اوایل دوستی دختر و پسر

استرس و اضطراب - تعریف اضطراب وراهکارهای مقابله با آن - علائم افسردگی وراهکارهای مقابله با آن - انواع اختلالات جنسی و درمان - اختلال ملال جنسی به همراه علت هایش - مشاوره ازدواج - خودارضایی و عوارض و پیامدهای آن - سن ازدواج - عزت نفس وخودبینی وراهکارههای تقویت آن - وسواس و راهکارهای مقابله - مشاوره روانشناسی تلفنی - آموزش کنترل خشم در کودکان - تفاوت های مهم زنان و مردان در رابطه جنسی خیال پردازی جنسی چیست؟ - مدیتیشن چیست و فواید آن چگونه است؟ - جذاب ترین رفتارهای جنسی برای مردان و زنان - نقش خانواده در آموزش های صحیح جنسی به کودکان -  پرده بکارت و انواع پرده بکارت - مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی - راه های مقابله با بی انگیزگی - مشاوره درمان و ترک خود ارضایی در پسران و دختران - احساس تنهایی و راهکارهای برطرف کردن احساس تنهایی - آیا جراحی زیبایی نشانه ی بیماری است؟ - هیپنوتیزم چیست؟ - قرص های خواب وانواع آن - زود انزالی و روش های درمان آن - انواع روابط جنسی - راهکارهایی برای افزایش توان جنسی مردان - علت اصلی طلاق در بین زوج های ایرانی چیست؟ - آیا طلاق عاطفی درمان دارد؟ چطور همه چیز را از نو بسازیم؟ - بهترین و سریع ترین روش های ترک اعتیاد - روابط زناشویی در دوران نامزدی و عقد - چرا رابطه‌ی جنسی وابستگی می‌آورد؟ - روش ترک اعتیاد با متادون چگونه است ؟ - دلایل و نشانه های خیانت زنان متاهل - معرفی انواع داروهای ترک اعتیاد - انواع قرص های ترک اعتیاد - چگونه نه بگوییم ؟! - علائم و علت های اعتیاد به ماری جوانا - نحوه برخورد با بددهنی و فحاشی در کودکان - نشانه ها و علائم اعتیاد به شیشه چیست؟ - ازدواج موقت خوب است یا بد؟ با چه کسانی نباید ازدواج کرد؟ - وسواس فکری و عملی چیست ؟ - درمان دروغگویی در کودکان - انواع کودک آزاری و علل آن - روش های موثردرمان بدبینی و شک را بهتر بشناسید - سکس مقعدی - دلایل گرایش و عوارض رابطه مقعدی - عوارض ؛ فوائد خودارضایی در زنان و دختران - عوامل اصلی ایجاد ترس در کودکان و راهکارهای درمان آن - پورنوگرافی ؛ تاثیرات مثبت و منفی فیلم پورن - دلایل و نشانه های خیانت مردان - 
:: برچسب‌ها: جنسی , رابطه جنسی , مشاوره زناشویی , ,
:: بازدید از این مطلب : 15
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 آبان 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: