مصاحبه دکتری وزارت بهداشت ۹۸
نوشته شده توسط : الو مشاور

مصاحبه دکتری وزارت بهداشت ۹۸

برای مشاوره با مشاوران گروه الومشاوره

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

همانطور که می دانید، اغلب دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد وزرات بهداشت، در صدد ارتقای دانش خود در مقطع دکتری می باشند که به طور حتم پذیرش در این مقطع تحصیلی تلاش مضاعفی را نسبت به سایر مقاطع می طلبد. از آنجایی که داوطلبان با شرکت در این مقطع تحصیلی در انتظار اعلام نتایج و قبولی در مصاحبه می باشند و با توجه به تماس های مکرر در این خصوص با مرکز الو مشاوره ، لازم دانستیم بندهایی را با عنوان زمان اعلام نتایج آزمون دکتری ، نحوه مصاحبه و نکاتی که داوطبیان می بایست به آن توجه نمایند را شرح دهیم.

مصاحبه دکتری وزارت بهداشت ۹۸


زمان اعلام نتایج نهایی دکتری وزارت بهداشت

در ابتدا باید متذکر شویم که این آزمون در تاریخ ۱۲و ۱۳ اردیبهشت ماه مطاابق جدول زمان بندی شده دردفترچه راهنمای ثبت نام ، برگزار شد و زمان اعلام نتایج اولیه آن معمولا ۴ الی ۶ هفته پس از برگزاری آزمون خواهد بود. در پی اعلام نتایج اولیه ازمون دکتری ، دفترچه راهنمای انتخاب رشته این آزمون به طور همزمان بر روی پایگاه اطلاع رسانی سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته و داوطلبان به مدت ۴ الی ۷ روز مهلت ثبت رشته های انتخابی خود را خواهند داشت.پس از انتخاب رشته داوطلبان در تلاش برای کسب اطلاعاتی در زمینه چگونگی نحوه مصاحبه خواهند بود و قصد دارند آمادگی لازم را جهت قبولی در مصاحبه به دست آورند.

مصاحبه دکتری وزارت بهداشت ۹۸


مصاحبه دکتری وزارت بهداشت ۹۸

پذیرش در این مقطع تحصیلی بر اساس نمره آزمون و مصاحبه خواهد بود و از آنجایی که شیوه پذیرش در مقطع دکتری به دو صورت دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی می باشد لذا داوطلبان حدنصاب نمره آزمون را لازم است کسب نمایند. برای پذیرش در مصاحبه به تعداد دو برابر ظرفیت ،داوطلب صرفا باید ۳۰ درصد نمره ازمون و ۵۰ درصد میانگین نمره داوطلبان آن رشته را به دست آورد. در صورتی که داوطلب برای انجام مصاحبه دعوت نشده ، به طور حتم نمره حدنصاب آزمون کتبی را کسب نکرده و یا در دسته دو برابر ظرفیت رشته قرار نگرفته است. داوطلبان بايد جهت بهره مندی از حداكثر امكان دعوت به مصاحبه، كليه اولويت های قابل انتخاب در همه دانشگاه های علوم پزشكي را كه در رشته داوطلب پذيرش دارند مشاهده نموده و بر اساس علاقه و ساير پارامترها انتخاب نماید. در صورتی که داوطلب رشته محل هایی با ظرفیت کم را درفرم پیش نویس خود لحاظ نماید، دعوت به مصاحبه نخواهد شد.

برای انجام مصاحبه توانمندی داوطلب در رشته مدنظر، مدارک تحصیلی و مدارک زبان، پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد و تسلط بر روی مواد امتحانی تماما مدنظر اساتید خواهد بود و بر روی نتیجه نهایی آزمون تاثیر مستیم دارد.


متقاضی لازم است برای انجام مصاحبه نکات اساسی زیررا به خاطر داشته باشد:

 1. در رشته هايی كه مصاحبه آنها فقط در يک منطقه آمايشي برگزار ميگردد، داوطلبان قادر می باشند بر اسـاس علاقـه نسبت به انتخاب كليه رشته محل های آموزشی اقدام نمايند و هـيچ محـدوديتی در انتخـاب آنـان وجـود نـدارد
 2. در رشته هايی كه مصاحبه آنها در دو منطقه آمايشی برگزار ميگردد، داوطلبان مي توانند براساس علاقه و در نظر گرفتن سایر موارد ،نسبت به انتخاب كليه رشته محل های آموزشی اقدام نمايند و از این لحاظ محدودیتی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.
 3. متقاضیانی كه دانشگاه های هر دو منطقه آمایشی را انتخاب می کنند دو نمره مصاحبه برای آن ها در نظر گرفته می شود و هـر نمـره مصاحبه در انتخاب های آن منطقه اعمال خواهد شد
 4. افرادی که تمایل به شرکت در رشته محل های ارائه شده در دانشگاه ازاد دارند ، جهت انجام مصاحبه می بایست در زمان مقرر به همان دانشگاه مراجعه نماید.
 5. در صورتی که داوطلب در لیست انتخابی خود ، علاوه بر دانشگاه سراسری ، دانشگاه آزاد را مدنظر داشته باشد و با توجه به داشتن شرایط جهت دعوت شدن به مصاحبه ، در هر دو دانشگاه به طور جداگانه دعوت به مصاحبه خواهد شد.
 6. نمره مصاحبه در دانشگاه آزاد فقط برای انتخاب های دانشگاه ازاد ملاک می باشد.
 7. تحصيل در دوره های شهريه پرداز مستلزم پرداخت شهريه است كه مقدار آن توسط دانشگاه اعلام خواهد شد.
 8. در رشته هايی كه دانشجو به صورت مشترک بين دو دانشگاه پذيرفته مي شود، فرد پذيرفته شده ،دانشجوي دانشگاه اول خواهد بود، ضمناً دانشجو بايد آمادگي داشته باشد تا تمام يا قسمتی از دوره ی آموزشی يا پژوهشی خود را (براساس تفاهم نامه ميان دانشگاه ها) در هر محل كه دانشگاهها تعيين ميكنند، بگذراند.

امتیازات تحصیلی و پژوهشی مربوط به مصاحبه دوره های دکتری پژوهشی

این دسته از داوطلبان می بایست حداقل دو مقاله معتبر پژوهشی به چاپ رسیده در نمایه های (web of sciences (ISI یا pubmed که مسئول و نویسنده اول خود داوطلب می باشد را دارا باشند. همانطور که قبلا اشاره شد داوطلب هنگام مصاحبه می بایست مدرک زبان خود را ارائه داده و این مدرک لازم است مورد تایید وزارت بهداشت قرار گیرد.

مواردی نظیر موارد زیر می تواند تاثیر به سزایی جهت نظر مثبت اساتید داشته باشد:

 • ارائه خلاصه مقالات ( كنگره، سمينار و همايش)
 • سند ثبت اختراع (Patent بين المللی و داخلی)
 • مهارت های پژوهشی داوطلب (اجرای طرح های تحقيقاتی که توسط داوطلب به اتمام رسیده است )
 • تالیف و ترجمه کتب علمی
 • داشتن جوايز معتبر داخلی و بين المللی و یا کسب مقام در جشنواره ها
 • سوابق درخشان پژوهشي و کسب مقام دانشجوی نمونه در این زمینه (پايان نامه های برتر منتخب در دانشگاهها، عضويت در هيئت تحريريه مجلات علمی ، بنياد ملی نخبگان و استعدادهای درخشان)
 • آشنایی و یا تسلط بر روی نرم افزار های کامپیوتری
 • معدل کل داوطلب در مقطع قبلی
 • تسلط بر روی متون تخصصی زبان انگلیسی

نکات لازم هنگام انجام مصاحبه

 • این نکته را مدنظر داشته باشید ، قابلیت ها و توانایی شما مهم ترین عامل قبولی شما در فرایند مصاحبه خواهد بود پس به توانایی و دانسته های خود اطمینان داشته باشید و ان را دستکم نگیرید.
 • بسیاری از اساتید علاوه بر توانایی های داوطلب، اعتماد به نفس وی در توجیه کردن آن ها را مدنظر خواهند داشت. لذا قبل از حضور در محل مصاحبه ، بر روی مطالب مورد ارائه خود به خوبی وقت گذاشته و شاهد تاثیر مثبت آن بر روی اعتماد به نفس خود باشید.
 • کارت شناسایی و کارت ورود به جلسه را همراه خود داشته باشید.

داوطلبان می توانند در صورت برطرف کردن سوالات خود در زمینه آزمون وزارت بهداشت و انجام مصاحبه با مشاورران تحصیلی ما در مرکز الو مشاوره در تماس باشند.

 

 

برای مشاوره با مشاوران گروه الومشاوره

از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

منبع: مصاحبه دکتری وزارت بهداشت ۹۸

زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۹۹ - ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۹۸ - برنامه ریزی آزمون دکتری سراسری ۹۹ - مدارک مصاحبه دکتری وزارت بهداشت - دکتری بدون کنکور سراسری - اعلام نتایج اولیه دکتری ۹۸ - مصاحبه دکتری وزارت بهداشت ۹۸ - زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ - آزمون دکتری بیماری های داخلی دام های کوچک - تمدید مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت ۹۸ - دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد - آزمون دکتری رادیولوژی دامپزشکی - آزمون دکتری بهداشت مواد غذایی - آزمون دکتری بیوشیمی - زمان اعلام نتایج آزمون دکتری - ثبت نام آزمون دکتری - کارت ورود به جلسه دکتری ۹۹ - زمان اعلام نتایج دکتری آزاد - زمان انتخاب رشته دکتری ۹۸ - برنامه ریزی آزمون دکتری سراسری - ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد - اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد - دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد - شهریه دکتری دانشگاه آزاد - منابع آزمون دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی - تغییرات آزمون دکتری - مصاحبه دکتری سراسری - مشاوره اتنخاب رشته دکتری - انتخاب رشته دکتری آزاد - دفترچه انتخاب رشته دکتری ۹۸ - زمان انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸ - تاریخ برگزاری آزمون دکتری ۹۸ - زمان انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸ - انتخاب رشته دکتری ۹۸ - نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸ - مشاوره انتخاب رشته دکتری ۹۸ - تاریخ برگزاری آزمون دکتری - نحوه برگزاری آزمون دکتری - زمان انتخاب رشته دکتری ۹۹ - مدارک مصاحبه دکتری وزارت بهداشت - اعلام نتایج اولیه دکتری ۹۹ -b

 
:: برچسب‌ها: دکتری , مصاحبه دکتری وزارت بهداشت , دکتری وزارت بهداشت ,
:: بازدید از این مطلب : 40
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 1 خرداد 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: